Členové

 

mezera
 

Mikuláš Pešta

Předsedou spolku není zbůhdarma - Miki je kovaný rosenthalec, který organizuje, píše a vymýšlí akce Rosenthalu nepřetržitě od jeho založení až do současnosti. Věnuje se tvorbě divadelních vystoupení (Věčný svár, Smrtící turnaj století), filmové režii (Klikaři, Last Schift), psaní larpů (Porta Rossa, Rosenburg) a v minulosti i organizaci her pro děti (V zemi krále vlků, Prokletá hora). Jde také o zručného šermíře, proto je zpravidla nasazován do rolí válečníků a tvrdých bitkařů. Mimo to má doktorát z historie z FF Karlovy univerzity.

mezera
 
mezera

Adam Pešta

Adam patří do nejtvrdšího jádra Rosenthalu. Jako šéf realizace a produkce stojí za dlouhou řadou larpů, bitev, filmů, divadel, eventů a festivalů z komerční i nekomerční sféry. Často a rád všem radí a hojně používá svůj patent na rozum a jako správný produkční miluje hlasité telefonování a dobrou kávu. Je zakládajícím členem Rosenthalu a členem Rady spolku. Krom toho má zálibu v designu, z něhož má ostatně i bakalářský titul, takže se také věnuje navrhování a výrobě kostýmů či rekvizit. Adamovým požehnáním i prokletím je jeho megalomanie, která se projevila mimo jiné v létě 2017 na jeho svatbě s Alenou Kučerovou; téma bylo Alenka v Říši divů a celý Rosenthal se více či méně dobrovolně do přípravy svatby zapojil.

 
mezera
 
mezera
 

Vít Filipovský

Renesanční člověk, který se věnuje programátorství, organizaci her pro děti, herectví, ale hlavně hudební tvorbě - je autorem takových pecek jako je Rosenthálská hymna nebo Majitel sauny. Krom toho je také skladníkem. Ať se momentálně věnuje čemukoliv, vždy je to se zápalem, který se snadno přelévá i na ostatní.

mezera
 
mezera

Alena Peštová

Vystudovala finance a daně. V Rosenthalu, jehož je zakládající členkou, má na starosti ekonomickou stránku. V rámci akcí ji mimo jiné potkáte v kuchyni, u šicího stroje, při vyrábění a opravě kostýmů, jak tancuje, hraje divadlo a nebo hejtuje cokoliv, kdykoliv a kdekoliv, nejvíce ve rosenthalské skupině na FB. Ne nadarmo se jí říká Přísnopaní!

 
mezera
 
mezera
 

Jan Korecký

Honza se s Rosenthalem poprvé setkal jako účastník her pro děti. Nadchly ho natolik, že chtěl dělat taky takové super akce, až vyroste. A tak je dělá. V Rosenthalu se realizuje především jako organizátor dětských her, nebojí se ale ani jiné srandy. Můžete ho potkat na většině akcí v režii Rosenthalu.

mezera
 
mezera

Emma Albrechtová

Emička patří k členům povstalým z účastníků našich her pro děti. Akce jí bavily natolik, že se rozhodla jim věnovat i po překročení věkového limitu pro hráče a začala pomáhat s pořádáním. Dnes je v Rosenthalu plně integrovaná a zapojuje se do celého spektra spolkové činnosti.

 
mezera
 
mezera
 

Jakub Černohous

Kuba vyrostl na rosenthalských dětských hrách a později se z něj stal horlivý pomocník na všech akcích. Do Rosenthalu vstoupil na jaře 2014 a věnuje se převážně oblasti, díky které spolek poznal - zážitkovým hrám pro děti.

mezera
 
mezera

Kateřina Děkanovská

Energická mladší sestra Lucky, která se aktivně zapojuje do všech víkendových her a táborů. Role princezen po pár letech vyměnila za pozice hlavních záporáků, a tak vytváří v dětech představu zla, proti kterému je učíme bojovat. Má také praxi z činnosti klapky z natáčení Prach a broky.

 
mezera
 
mezera
 

Petr Děkanovský

Rožmitálec se svobodným duchem, který patří k Vořechově partě a zapojuje se především do výroby. S gustem si střihne i drobné role jako "voják, jehož Jánošík sejme srpem".

mezera
 
mezera

Víťa Doležal

Víťa je rožmitálský vlastenec, vzorný občan a také náčelník skautského střediska Třemšín. V noci se však mění na párty dravce a horoucího následovníka Freddieho  Mercuryho. V Prachu a Brocích jste ho možná nepoznali, protože měl na obličeji konstantě vrstu latexu; byl to hrbáč Ficko.

 
mezera
 
mezera
 

Lucie Chaberová

Lucka patří k Rosenthalu už od jeho skautských počátků, vystupovala také v úplně prvním šermířském představení s názvem "Zlí obtěžují dámy a hodní je zachrání". V minulosti se zapojovala do veškerého rosenthalského dění, v současnosti žije ve vesničce Petrova Lhota na hranici Vysočiny a je šťastně vdaná za Lukáše Chaberu. Stále si však pro spolek čas najde, funguje jako textová editorka a ráda přiloží ruku k dílu i na akcích.

mezera
 
mezera

Jana Kašová

Příbramačka Janča je nejnovější přírůstek do Rosenthalu, spolu s Ubeguyem vstoupila na jaře 2017. Má ráda tanec a jako většina rosenthalské omladiny se podílí především na pořádání zážitkových her pro děti.

 
mezera
 
mezera
 

Jan Kogler

Bitvám a larpům se věnuje již 7 let, na historické akce jezdí odmalička. Členem Rosenthalu je od jara 2016, na jeho akce ale jezdil delší dobu jako pomocník. Miluje přírodu a využívá každé příležitosti pracovat pro slávu Rosenthalu.

mezera
 
mezera

Jakub Koudela

Jeho rosenthalské entrée bylo na Trojské válce v roce 2010, kde se ještě jako Stehnův neznámý spolužák vyzvracel Vořechovi do čepice. Svůj počáteční přešlap rychle napravil a stal se z něj herecký tahoun a poradce většiny vystoupení. Koudy je totiž profesionální herec - vystudoval pražskou DAMU a v současné době má stálé angažmá v mosteckém divadle. Původem je z Obecnice, bydlí v Mostě a v Praze, ale přesto si najde čas na návštěvu rožmitálského údolí.

 
mezera
 
mezera
 

Tereza Lipovská

Kosmopolitní studentka medicíny a všestranná rosenthalkyně, na kterou je spoleh. Současně pracuje pro Český červený kříž, a tak obvykle plní roli zdravotnice. Do spolku vstoupila na podzim 2013 a zatím se nejvíc realizovala jako kostymérka Prach a Broky, kde si i zahrála krásnou Ronju. Dále spoluorganizuje dětské hry a tábory a pokouší se starat o naše nesčetné kostýmy.

mezera
 
mezera

Michal Olbert

Jeden z prapůvodních Rosenthalců. Olbi je fešný voják, který umí také výborně fotit, většina rosenthalských promo fotek byla pořízena přes jeho objektiv. Krom toho je to vytrvalý párty boy a také ví, jak zacházet s mečem - jde o jednoho z prvních šermířů spolku.

 
mezera
 
mezera
 

Simon Pešta

Nejmladší z bratrů Peštových a režisér snímku Prach a Broky. Z právnické fakulty utekl k filmu, učebnici vyměnil za kameru a dnes se věnuje především střihu a videotvorbě. Svou realizaci v Rosenthalu nachází právě v natáčení filmů. Má ale rád i divadelní tvorbu a herectví. V minulosti organizoval dětské víkendové akce, např. Černobor, a také Smrtihlav, bitvu na motivy fantasy světa Warhammer.

mezera
 
mezera

Ondřej Pospíšil

Ubeguy to táhl s partou už v dobách prehistorie spolku, kdy se v barvách Rosenthal Majesty účastnil četných dřeváren, pak se ale na dlouhou dobou odloučil. Jeho návrat nastal spolu s Vořechovými historickými vandry. Od jara 2017 je oficiálním členem spolku.

 
mezera
 
mezera
 

Tomáš Sloup

Sloupík je rožmitálský Wolf - řeší problémy. Ať už je třeba na akci zapojit Wifi či se shání terénní vůz, Sloupík si vždy poradí. Jeho další předností je, že na rožmitálsku zná snad úplně každého, takže pokud problém nezvládne sám, ví, kdo ho vyřeší místo něj. Také si rád zahraje v představení. Jeho projev je charakteristický jistou dřevitostí, a proto získal roli neúprosného Rumcajse. Krom toho umí míchat drinky různými neotřelými způsoby.

mezera
 
mezera

Petr Soukup

Rožmitálec, který původně šermoval s příbramskou skupinou Anima Tenebra se v roce 2014 přidal do řad Rosenthalu. Je to zručný šermíř a řádný fantazák se zálibou v Living History.

 
mezera
 
mezera
 

Stepán Stehlík

Skejťák a žertýř Lejtko se na akcích většinou poflakuje, lelkuje anebo jen tak zevlí, ale když se mu zachce, umí být i pořádný úderník! Je to ale především srdcař, co si dokonce pod srdce nechal vykérovat logo Rosenthalu.

mezera
 
mezera

Tomáš Stehlík

Úderník, milovník a srdcař. Stehna málokdy na rosenthalské akci přehlédnete, ve dne je do půl těla nahoru v noci je z něj párty hecař. Věnuje se šermu, divadlu a tak vůbec, je to univerzální Rosenthalec, na něhož je spolehnutí.

 
mezera
 
mezera
 

Tomáš Voříšek

Je v Rosenthalu od dřevních dob a nejvíce se zabývá výrobou rekvizit, zbraní a doplňků ke kostýmům. Ty můžou být testovány kupříkladu na historických čundrech, které v posledních letech pořádá.

mezera
 
mezera

Ksenie Voříšková

Xena se ke spolku dostala skrze Vořecha, za nějž se dokonce později provdala. Má vystudovanou střední kosmetickou školu, takže je v Rosenthalu ceněnou maskérkou.

 
mezera